Teatr

Teatr

Teatr

Dlaczego teatr? Teatr pobudza myślenie, rozwija komunikatywność, zachęca do rozmowy. Często porusza codzienne problemy i pytania. I stawia też takie bez odpowiedzi – skierowane wyłącznie do naszej podświadomości. Poza tym każdy spektakl jest niepowtarzalny.

To przecież teatr sprawia, że stajemy się bardziej kulturalni.habaicyna Zaspokaja potrzebę zapoznania ze sztuką. Teatr ma tyle zalet, że trudno wymienić wszystkie. Wpływa na postrzeganie rzeczywistości, a mnogość kanałów przekazu silnie oddziałuje na wyobraźnię. Ludzie odczuwają na różnych poziomach. Zależnie od swojej inteligencji, wrażliwości czy otwartości na różne bodźce.

Dlatego w teatrze każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni naukę, drudzy rozrywkę, a inni poszukają w nim odpowiedzi na te najważniejsze pytania, a jeszcze inni emocji, których sami poszukują w swoim prywatnym życiu.

Główny problem w powszechności teatru tkwi w tym, że przyszli widzowie potrzebują wyraźnej zachęty, aby tam trafić. Młodzież trafia tam tylko wraz z wycieczkami szkolnymi, a dorośli po prostu nie mają czasu.

Artykuł dzięki: